Poprawa świadomości marki i CTR dzięki SEO on-SERP

Dowiedz się, jak przejąć różne elementy SERP w celu zwiększenia obecności w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, płatnych reklamach, panelach wiedzy i obrazach. Jako specjalista SEO wszyscy chcemy posiadać jak najwięcej nieruchomości SERP , ponieważ oznacza to większą widoczność i większy ruch.

Problem w tym, że pierwsza strona stale się zmienia. Organiczne wyniki wyszukiwania konkurują teraz o uwagę użytkownika za pomocą płatnych reklam, paneli wiedzy, map, filmów, polecanych fragmentów i tym podobnych. W tym artykule będziesz:

 • Zrozum wyzwania konkurencyjne SERP.
 • Dowiedz się, jak skutecznie korzystać z SEO On-SERP.
 • Rozwiń myślenie „Potencjał ruchu”.
 • Uzyskaj siedem praktycznych taktyk, aby zwiększyć swoją obecność w wyszukiwarkach już teraz.

Zrozum wyzwanie konkurencyjnych SERP

Strony wyników wyszukiwania (SERP) są bardziej konkurencyjne niż kiedykolwiek. Zaczynamy widzieć wiele różnych rodzajów rankingu elementów multimedialnych. Spadek ruchu organicznego dla najskuteczniejszych słów kluczowych wynika z obecności nowych elementów na pierwszej stronie.

Pozycja organiczna jest obecnie często spychana za reklamy, mapy, elementy multimedialne i polecane fragmenty. Dlatego nazywamy te elementy „pozycją zero”, ponieważ przewyższają nawet najlepsze wyniki organiczne. Jedną z najbardziej konkurencyjnych wersji SERP jest wyszukiwanie bez kliknięcia .

SERP z zerowym kliknięciem to taki, w którym odpowiedź jest wyświetlana bezpośrednio na stronie wyników wyszukiwania, spełniając zamiar wyszukiwania użytkownika , bez konieczności dalszego klikania. Jak więc specjaliści SEO mogą pozostać skuteczni, gdy SERP stają się bardziej konkurencyjne?

Użyj SEO On-SERP, aby zachować konkurencyjność w stosunku do SERP o pozycji zerowej

SEO on-SERP to praca polegająca na optymalizacji całej pierwszej strony. Celem jest zajęcie jak największej ilości nieruchomości na pierwszej stronie, a tym samym zwiększenie CTR i wygenerowanie większego ruchu organicznego. SEO on-SERP wymaga zmiany paradygmatu dla specjalistów SEO.

Jest to zintegrowana strategia mająca na celu zwiększenie wyglądu w wyszukiwarce i świadomości marki na pierwszej stronie. To SEO przejmuje odpowiedzialność za ruch Google, bez względu na to, z jakich elementów SERP pochodzi. Aby być konkurencyjnym w świecie SERP z zerową pozycją, oznacza to, że profesjonaliści SEO muszą koordynować wszelkiego rodzaju różne źródła mediów, aby zdominować każdy istotny aspekt pierwszej strony.

Poprawa świadomości marki

Myślenie o „potencjale ruchu”, którego potrzebujesz, aby odnieść sukces w SEO dzisiaj

Podczas badania słów kluczowych , definiowania stron docelowych i wybierania docelowych wyszukiwanych haseł należy wprowadzić jedną ważną zmianę w sposobie myślenia, aby zabezpieczyć swoją strategię SEO na przyszłość:

 

Czynnik w nowej rzeczywistości SERP.

 

W tradycyjnej analizie SEO jesteś przyzwyczajony do sprawdzania:

 • Wyszukaj terminy.
 • Miesięczne liczby wyszukiwań.
 • Trudność słowa kluczowego.

 

Dziś jednak musisz dostosować swoje wysiłki, aby uwzględnić:

 • Obecność polecanych fragmentów.
 • Inne elementy medialne.
 • Zmniejszony CTR dla wyników organicznych.

 

Dlatego musisz teraz uwzględnić CTR w badaniu słów kluczowych i podejmowaniu decyzji. Aby to zrobić, większość narzędzi SEO zawiera czynnik potencjalnego ruchu, którego możesz użyć.

Ahrefs pokazuje nam znaczną liczbę wyszukiwań, jednak widzimy również, że 80% wszystkich wyszukiwań nigdy nie otrzymuje kliknięcia. Powinieneś zacząć opierać swoje analizy na tym potencjale kliknięć, a nie na samej miesięcznej liczbie wyszukiwań.

 

Tylko wtedy uzyskasz najlepszy CTR i prawdziwy wzrost ruchu organicznego dla tworzonych treści. Przeglądając prawdziwy potencjał kliknięć, odfiltrujesz słowa kluczowe, w których dobry ranking organiczny nadal oznacza realne możliwości ruchu z wyszukiwarek.

 

7 praktycznych taktyk do optymalizacji witryny w konkurencyjnych SERP

Teraz, gdy zmieniliśmy Twój sposób myślenia, omówmy teraz taktyki, które mają zwiększyć Twoją obecność w wyszukiwarkach. W ramach tych taktyk omówimy, jak przejąć różne elementy SERP, w tym zwiększoną obecność w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, płatnych reklamach, panelach wiedzy i obrazach.

 

1. Zoptymalizuj 10 najlepszych słów kluczowych w rankingu, aby wygrać wyróżniony fragment

Optymalizacja w celu zdobycia wyróżnionych fragmentów nie jest nauką ścisłą, ale sztuką samą w sobie. Wygląda na to, że Google zwykle pobiera dane z obecnych 10 najlepszych rankingów, aby wypełnić opisywany fragment. Tak więc pierwszym krokiem jest sprawdzenie aktualnych rankingów organicznych i określenie, które z tych słów kluczowych już wyświetla polecany fragment (za pomocą narzędzi takich jak Ahrefs, Semrush itp.).

Zidentyfikują one docelowe słowa kluczowe i strony docelowe w celu optymalizacji pod kątem polecanych fragmentów. Celem polecanego fragmentu jest udzielenie bezpośredniej odpowiedzi użytkownikowi bez konieczności dalszego klikania lub wyszukiwania. W zależności od celu zapytania istnieją cztery główne  typy polecanych fragmentów :

 •  listy
 •  tabele
 •  teksty
 •  wideo

Drugim krokiem jest odnotowanie, jaki rodzaj fragmentu polecanego jest wyświetlany dla każdego z Twoich docelowych słów kluczowych. Polecane fragmenty są zwykle wyświetlane w przypadku zapytań z długim ogonem, a najczęściej zapytań z pytaniami. Aby zoptymalizować pod kątem polecanego fragmentu, dodaj takie pytania lub słowa kluczowe jako podtytuł do swojej treści.

 

Bezpośrednio pod nagłówkiem utwórz precyzyjną odpowiedź. Może to być jeden akapit (średnio około 45 słów), lista (uporządkowana lub nieuporządkowana) lub tabela, w zależności od tego, co Google preferuje dla tego słowa kluczowego. Im bardziej precyzyjne i rzeczowe możesz uzyskać, tym lepiej. Google lubi pobierać listy i dane bezpośrednio do wyników wyszukiwania. Możesz nawet użyć schematu do oznaczania list i tabel porównawczych.

 

2. Optymalizuj pod kątem linków witryny Google

Linki do podstron zwiększają wizualną przestrzeń wyników wyszukiwania, wyświetlając najważniejsze strony Twojej witryny bezpośrednio w wynikach wyszukiwania. Chociaż nie możesz zmusić Google do wyświetlania linków do podstron, możesz stworzyć przejrzystą strukturę nawigacyjną – z silnymi wewnętrznymi linkami do głównych stron, a także kotwicami i tagami alt, które mają charakter opisowy – aby zwiększyć szanse, że Google wyświetli Twoje linki do podstron.

3. Dodaj znaczniki schematu, gdy jest to właściwe

Oznaczenia schematów produktów, firm i opinii pomagają Google zrozumieć, o czym są Twoje strony i treści. Możesz przejrzeć typy znaczników schematu na schema.org i zaimplementować je na swoich stronach. Znacznik schematu recenzji może umożliwić Google wyświetlanie oceny w postaci gwiazdek w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, co zwiększa prawdziwość, wiarygodność i CTR.

 

4. Użyj i zoptymalizuj profil firmy Google

Możesz zyskać dużo miejsca na wyszukiwanie lokalne, weryfikując i optymalizując swój profil firmy w Google. Pomoże to również Twojej obecności w Mapach Google. Wszystkie funkcje, udogodnienia i szczegóły dotyczące Twojej firmy powinny być wymienione i wyświetlane, aby Twoja wizytówka w profilu firmy Google była wizualnie dłuższa i zawierała ważne informacje.

 

Zbieranie recenzji dla aukcji pozwoli Ci również użyć jej do wspomnianych powyżej znaczników schematu recenzji. Bonus : Pamiętaj, aby zebrać i odpowiedzieć na pytania dotyczące Twojej aukcji! To doda cennej długości do Twojej aukcji.

 

5. Uruchom markowe reklamy PPC

Nawet jeśli Twoje serce należy do SEO, organiczne wyszukiwania są Twoim głównym motorem ruchu, a płatność za kliknięcie (PPC) jest bardzo droga w Twojej niszy, powinieneś wyświetlać reklamy na swoich markowych warunkach. Użytkownicy szukający Twojej marki mają największą szansę na konwersję z wyszukiwania na kliknięcie.

 

Nigdy nie pozwól komuś innemu zająć Twojej cennej przestrzeni reklamowej. Podstawowa kampania marki Google Ads powinna być zawsze aktywna dla haseł związanych z Twoją marką. Wypełnij wszystkie dostępne pola i dodaj odpowiednie rozszerzenia reklam, aby uzyskać maksymalny efekt wizualny. Szybka uwaga : w niektórych niszach korzystne może być wyświetlanie reklam zakupowych lub reklam hoteli, ponieważ zajmują one najlepsze nieruchomości pod względem transakcyjnym.

6. Zoptymalizuj swój panel wiedzy

Celem paneli wiedzy Google jest przedstawienie wszystkich informacji o Twojej firmie w jednym skondensowanym miejscu. Są one dostępne do wyświetlania dla firm, organizacji non-profit, wpływowych osób, lokalnych firm, mediów (filmy, telewizja, książki, muzyka), informacji żywieniowych i produktów. Jeśli Twoja firma należy do jednej z powyższych kategorii, możesz odnieść duże korzyści z optymalizacji Panelu wiedzy .

 

7. Zoptymalizuj obrazy, aby pojawiały się w SERPach i polecanych fragmentach

Ważne jest, aby przejrzeć docelowe słowa kluczowe i sprawdzić, czy obrazy są uwzględnione w ich SERPach. Czemu? Ponieważ wiele SERP-ów zawiera obrazy. Jeśli tak, przejdź do podstawowego SEO obrazu, aby zwiększyć szanse na ranking odpowiednich obrazów. Upewnij się, że umieszczasz takie obrazy na stronie, której nagłówek i adres URL pasują do słowa kluczowego docelowego obrazu.

 

Dla twojej informacji, czynniki rankingu SEO obrazu obejmują:

 • Nazwy plików graficznych i tagi alt : wybierz odpowiednie nazwy zoptymalizowane pod kątem słów kluczowych.
 • Kontekst obrazu : umieść obraz w części witryny, w której otaczająca treść pasuje do intencji słowa kluczowego.
 • Podpisy zdjęć z krótkimi i trafnymi opisami.
 • Rozmiary obrazów o typowych wymiarach (np. 900 pikseli szerokości i 16:9)

 

Stosowanie tych siedmiu taktyk pozwoli Ci osiągnąć skuteczne zwycięstwa na pierwszej stronie, które wykraczają poza rankingi pierwszej pozycji. Zwiększą Twoją obecność w konkurencyjnych SERPach i zwiększą Twoje szanse na uzyskanie tego dochodowego kliknięcia.

 

Przyszłość SERP i jak wygrywać dzięki SEO on-SERP

Kluczową siłą SEO jest umiejętność analizowania i grania na korzyść pełnej strony wyników wyszukiwania. SEO on-SERP jest tego doskonałym przykładem. Postępując zgodnie z przedstawionymi przez nas siedmioma praktycznymi taktykami, możesz cieszyć się większą liczbą nieruchomości SERP – a to oznacza więcej możliwości przyciągnięcia uwagi wyszukiwarek i zwiększenia świadomości marki oraz współczynników klikalności .